Közös mítoszok a jégeső fedezet az autó számára

Az autótulajdonosok számára a jégeső az egyik legszörnyűbb félelem. A jégeső okozta lehetséges károk a kisebb horpadásoktól a nagyobb karosszériasérülésekig terjedhetnek. Emiatt az autó jégeső elleni védőburkolat a védelem elengedhetetlen módjává vált a nagyon gyakori zord időjárást megélő területeken élők számára. Van néhány mítosz, amely a jégesőfedelet övezi, és a legjobb, ha megtörjük ezeket, hogy az autótulajdonosok tudják, hogyan védhetik megfelelően autójukat.

Mi az a jégesőfedél az autóhoz?

A jégeső elleni védőburkolat egy nagyon erős, időjárásálló anyagból készült burkolat, amely tartalmazhat nagy sűrűségű polietilént, szövetet vagy habot, és amely arra szolgál, hogy megvédje az autó karosszériáját a jégeső okozta károktól.

A jégeső elleni védőburkolatokat gyakran úgy tervezik, hogy elnyeljék a jégeső okozta ütődéseket, így elkerülhető a jármű karosszériájának és ablakainak sérülése. A jégeső elleni védőburkolatoknak számos típusa létezik; egyeseket meghatározott autómodellekre szerelnek fel, míg másokat úgy terveztek, hogy a legtöbb járműre illeszkedjenek.

A jégeső elleni védelem megakadályozza, hogy bármilyen méretű jégeső kárt okozzon az autókban.

Ezek a fedelek is könnyen felkerülnek, mivel a többségükön pántok vagy rögzítők vannak, amelyekkel meg lehet őket húzni. A jégeső előtt az autótulajdonosok kiteríthetik a fedelet a járművükre.

Közös mítoszok a jégesővel kapcsolatos fedezetről az autók számára

A nyilvánvaló előnyök ellenére még mindig vannak különböző mítoszok az autóra vonatkozó jégesőfedezettel kapcsolatban. Íme néhány a leggyakoribb mítoszok közül:

1. A jégesőfedők elengedhetetlenek a leghevesebb jégesőkhöz 

A jégesőfedőkkel kapcsolatos egyik gyakori tévhit az, hogy csak akkor használják őket, ha kivételesen nagy vagy heves jégeső van. Még a kisebb jégesők is okozhatnak romboló problémákat a járművek számára hosszabb időszakok alatt. A jégesőfedél használata minden alkalommal, amikor akár csak egy egyszerű jégesőviharra is sor kerül, mindig jó döntés, mivel a jégesőfedél véd a nagy és a kis jégeső ellen egyaránt, ami megakadályozza a hosszú távú károkat.

2. Bármilyen autófedél megteszi 

A jégeső elleni védelem szempontjából nem minden autófedél egyforma. A legtöbb szabványos autófedél általában nagyon vékony anyagokból készül, amelyek aligha képesek elnyelni a jégeső becsapódását. A jégesőspecifikus fedelek kifejezetten nehezebb és ellenállóbb anyagokból készülnek, amelyek védik az autót. A nem megfelelő típusú borítás minimális védelmet nyújtana az autónak, így az továbbra is ki lenne téve a jégesőnek.

3. A jégesőfedelek minden kárt megelőzhetnek 

Természetesen a jégeső elleni gépjárműfedél jelentős védelmet nyújthat, de nem lehet 100 százalékos garanciát kérni a jégeső okozta károk ellen. A vihar erőssége, a jégeső mérete és sebessége határozza meg, hogy a fedezet valóban működik-e vagy sem. A jégesőfedelek csak minimális kár okozására készülnek, nem tudják teljesen megakadályozni a károkat. Rendkívül heves viharokban a jégeső a fedő ellenére is okozhat némi kárt.

4. A jégesőfedelek nehezen használhatóak 

A legtöbb autótulajdonos úgy gondolja, hogy a jégesőfedeleket nehéz felszerelni, és sok időt és erőfeszítést igényel. A modern jégesőfedél azonban többnyire könnyen használható, és pillanatok alatt telepíthető. A legtöbb fedelet egyértelmű utasításokkal szállítják, és úgy tervezték, hogy felhasználóbarát legyen, így a vihar közepén percek alatt megvédheti járművét.

YouTube videó

5. A jégesőfedelek túl drágák 

Egy másik mítosz az, hogy a jégesőfedelek túl drágák, és nem éri meg a befektetést. Azonban egy jégesőfedél az autóra meglehetősen olcsó a sérült jégeső javítási költségeihez képest. Például egy jó minőségű jégesőfedél általában 50 és 200 dollár közötti összegbe kerül a modelltől és a mérettől függően; ezért nem lehet összehasonlítani az ilyen károk természetével.

Ugyanazon kategóriába tartozó cikkek: